Polskie państwo jest dla nas wartością nadrzędną i zobowiązaniem dla każdego obywatela kraju - podkreśliła w środę premier Beata Szydło podczas uroczystości w Sejmie upublicznienia Dzienników urzędowych władz RP na uchodźstwie.

Szefowa rządu zaznaczyła, że upublicznienie dzienników urzędowych ma na celu podkreślenie ciągłości "suwerennej władzy państwowej zakotwiczonej w tradycji II RP". "Jest to bowiem fakt nieprzerwanego ogłaszania prawa w czasie wojny, okupacji, a następnie PRL-u i stanowi jeden z istotnych przejawów trwania niepodległego państwa polskiego" - powiedziała premier.

"Uczestnicząc w tej uroczystości musimy pamiętać o tym, że polskie państwo jest dla nas wartością nadrzędną, że jest dla każdego obywatela polski obowiązkiem, zobowiązaniem" - dodała szefowa rządu.

Według premier fakt, iż żyjemy w niepodległym suwerennym państwie i możemy m.in. zapoznać się z dokumentami, które były przygotowane przez polski rząd na uchodźstwie, to dowód tego, że polskie państwo "trwało, trwa i będzie trwać".