Ogłoszona przez Jarosława Gowina kandydatura wiceminister rozwoju Jadwigi Emilewicz na prezydent Krakowa nie jest uzgodniona z PiS - poinformował w niedzielę szef klubu PiS Ryszard Terlecki.

Szef Polski Razem wicepremier Jarosław Gowin poinformował w niedzielę, że jego ugrupowanie rekomenduje, by wspólnym kandydatem Zjednoczonej Prawicy w wyborach na prezydenta Krakowa, była wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

Terlecki w reakcji na tę informację napisał na Twitterze: "Podobno J. Gowin ogłosił wiceminister Emilewicz kandydatką na prezydenta Krakowa. Nie jest to kandydatura uzgodniona z PiS".

Gowin poinformował na konferencji prasowej w Krakowie, że rekomendacja Emilewicz została już oficjalnie zgłoszona prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu. Uzgodniony, wspólny kandydat prawicy w wyborach na prezydenta Krakowa – jak liczy Gowin – powinien zostać wyłoniony jeszcze w tym roku.

W Krakowie nieprzerwanie od 2002 r. stanowisko prezydenta miasta piastuje Jacek Majchrowski. Na razie nie zadeklarował on oficjalnie, czy będzie ubiegał się o następną kadencję.