Reklama

„Uprzejmie informuję, że zrzekam się nagrody Człowieka Roku przyznanej mi przez Forum Ekonomiczne w 2004” – napisał Wałęsa w środę na portalu społecznościowym.

We wtorek po południu w Krynicy rozpoczęło się XXVII Forum Ekonomiczne. Tego dnia premier Beata Szydło została uhonorowana nagrodą Człowieka Roku XXVII Forum Ekonomicznego.

Rada Programowa Forum Ekonomicznego przyznaje nagrodę Człowieka Roku wybitnym osobom, które swoją postawą i dokonaniami wywarły największy wpływ na bieg spraw w Europie Środkowowschodniej.

W poprzednich latach tytuł Człowieka Roku trafił do m.in.: papieża Jana Pawła II, Lecha Wałęsy, Donalda Tuska, Jarosława Kaczyńskiego czy premiera Węgier Viktora Orbana.

Tegoroczna edycja Forum nosi tytuł "Projekt Europa - jaki przepis na następne dekady" i potrwa do czwartku. W trakcie Forum zaplanowano sześć sesji plenarnych, w ramach których odbędzie się ponad 180 paneli dyskusyjnych, wykładów, warsztatów i debat. XXVII Forum Ekonomiczne potrwa do czwartku. Wśród gości znaleźli się m.in. prezydent Polski Andrzej Duda, prezydent Gruzji Giorgi Margwelaszwili i prezydent Macedonii Gjorge Iwanow. (PAP)