Za kieszonkowe raczej nie poleci się na Malediwy, a nawet jeśli to w czasie kiedy trwa szkoła nie ma na to czasu. Na szczęście niedługo zaczynają się wakacje. Pojawia się pytanie: co by tutaj zrobić by wykorzystać ten najcudowniejszy czas w roku. Prawie wszyscy mamy ochotę zobaczyć coś więcej niż tylko ekran telefonu, a już na pewno nikt nie chce widzieć na nim zdjęć roześmianych znajomych na drugim końcu świata. Jak więc podróżować prawie za darmo i czy jest to w ogóle możliwe?
Mikołaj Łoskot (5 lat) / Dziennik Gazeta Prawna
Oczywiście najwygodniej jest być miliarderem (nie tylko w podróżach, ale w każdej dziedzinie życia), ale wycieczki za małą ilość pieniędzy to dużo ciekawsze i sprawiające większa satysfakcje zajęcie.
1 Najlepiej wcześniej znać miejsce do którego się chce pojechać, bo pomimo, że wyprawy w nieznane są super to jeśli chce się lecieć samolotem trzeba zarezerwować bilety odpowiednio wcześniej (do Londynu z półrocznym wyprzedzeniem kosztują ok. 70/80 zł). Autostop to tym razem całkiem darmowa forma podróży, chociaż nie zawsze całkowicie bezpieczna (zarówno dla kierowcy jak i pasażera). Trzeba pamiętać, aby znaleźć sobie silnego znajomego z którym czujemy się pewnie i wtedy podróż minie w miłej i przede wszystkim bezpiecznej atmosferze.
2 O ile nie potrzebny nikomu hotel z basenem zawsze znajdą się tanie pokoje niezależnie od miejsca zakwaterowania plus pozostają jeszcze opcje mieszkania w namiocie lub wynajęcia przyczepy kempingowej.
3 Na samym zwiedzaniu niestety nie da się oszczędzić, bo bilety do większości atrakcji turystycznych są po prostu bardzo drogie. Chociaż w podróżowaniu trzeba liczyć się z tym, ze zawsze miasta są droższe, bo więcej turystów chce je zobaczyć.
4 Kolejną nie zbyt tanią rzeczą jest jedzenie. Bo oczywiście, można jeść tylko konserwy i hamburgery z McDonalda, ale długo człowiek na tym nie pociągnie. Zarówno w kwestii smakowej jak i w zdrowotnej.

Podsumowują: Jak najbardziej da się oszczędzać i jednocześnie podróżować, tylko trzeba być dobrze przygotowanym i po prostu chcieć.

WSZYSTKIE TEKSTY AUTORSTWA DZIECI ZNAJDZIECIE TUTAJ>>