Uczestnicy Wielkoorkiestrowej Sztafety Cyklistów z Kalisza pokonają na rowerach 270 km, by w Warszawie przekazać Jurkowi Owsiakowi na WOŚP czek na ponad 30 tys. zł.

Wcześniej w ramach zamkniętych kwest pieniądze zebrało 114 wolontariuszy w 37 szkołach z Kalisza i powiatu kaliskiego.

Wielkoorkiestrowa Sztafeta Cyklistów z Kalisza uczestniczy w WOŚP od 17 lat. Tego dnia na rowery siadają samorządowcy, biznesmeni i strażacy. Na czele 12-osobowej grupy stanął starosta powiatu kaliskiego Krzysztof Nosal. W tym roku razem z cyklistami po raz pierwszy jadą strażacy z OSP Koźminek, którzy zabezpieczają sztafetę na trasie.

„Pada śnieg i warunki dla rowerzystów są bardzo trudne. Ze względu na niską temperaturę musimy wymieniać się na trasie. Jest tak zimno, że możemy przejechać najwyżej po 30 km” – powiedziała PAP Wioletta Przybylska, dyrektor wydziału promocji starostwa powiatowego w Kaliszu.

Cykliści mają ze sobą czek o wartości ponad 30 tys. zł. Zdaniem Przybylskiej to rekord wszystkich wcześniejszych zbiórek zamkniętych.

„W Warszawie chcemy być przed godz. 20, żeby zobaczyć Światełko do Nieba. Czek przekażemy na antenie w czasie wejścia na żywo po godzinie 22” - powiedziała Przybylska.