W ciągu trzech kwartałów 2022 r. nakłady inwestycyjne poniesione przez podmioty gospodarki narodowej w województwach wyniosły 76,8 mld zł. Oznacza to wzrost o 18 proc. r/r.
- Inwestycje samych samorządów to 29 mld zł. Na koniec III kw. w przygotowaniu były jednak inwestycje o wartości 58 mld zł. To oznacza, że plan na 2022 r., zakładający nakłady na poziomie 87 mld zł, zostanie zrealizowany. Kwota wzrośnie do 92 mld zł, gdy doliczymy do tego wydatki majątkowe, czyli na środki trwale. Te po dziewięciu miesiącach roku wyniosły ok. 3 mld zł - mówi Marek Wójcik, pełnomocnik zarządu, ekspert ds. legislacyjnych w Związku Miast Polskich.
Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.