Autopromocja

Na imprezie doszło do poważnych zmian? Zapłaci za nie organizator

Koncert
MikrofonShutterStock
16 listopada 2012

Kiedy pan Mariusz z Koszalina dowiedział się, że w Warszawie wystąpi jego ulubiony zespół, przez internet kupił bilet za 75 zł, dwa razy tyle wydał na podróż. Na miejscu okazało się, że koncert został przesunięty o trzy godziny. Nasz czytelnik spóźnił się na pociąg powrotny i musiał nocować w stolicy – na dworcu, na hotel nie było go stać. Do tego zamiast ulubionego zespołu wystąpił inny, mało znany. Nasz czytelnik zażądał zwrotu ceny biletu od organizatora, ale ten zasłaniał się regulaminem imprezy, w którym podobno zapisał, że takie zmiany są możliwe.

Zgodnie z prawem, jeśli organizator imprezy zmieni istotne warunki umowy, a umową o wykonanie usługi jest zakup biletu, powinniśmy mieć możliwość odstąpienia od tej umowy i odebrania wpłaconych pieniędzy.

Jeśli w programie imprezy zachodzą poważne zmiany, a do takich należą zmiana wykonawcy i terminu, organizator koncertu powinien z wyprzedzeniem poinformować nas o nich i dać możliwość zrezygnowania z udziału oraz odebrania wpłaconej kwoty, jeśli tych zmian zaakceptować nie chcemy.

Autopromocja
381367mega.png
381364mega.png
381208mega.png
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.