ZMIANA PRAWA - Do końca tego roku sądy będą uwzględniać zwolnienia od innych lekarzy. Dopiero od stycznia 2009 r. niestawiennictwo usprawiedliwi tylko lekarz sądowy.
Wczoraj Senat w trybie pilnym przyjął bez poprawek ustawę o zmianie ustawy o lekarzu sądowym (Dz.U. z 2007 r. nr 123, poz. 849), który zakłada, że w przypadku braku lekarza sądowego zwolnienie z uczestnictwa w rozprawie będzie mógł wystawić także inny lekarz, dopuszczony do tych czynności przez prezesa sądu okręgowego. Teraz ustawa trafi do podpisu prezydenta.
Ustawa o lekarzu sądowym miała przyśpieszyć postępowanie sądowe i wyeliminować przypadki wystawiania przez lekarzy zaświadczeń potwierdzających nieprawdę. Jednakże po miesiącu obowiązywania ustawy o lekarzu sądowym okazało się, że umowy podpisano tylko z 343 lekarzami sądowymi.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.