Firmy płacą składki do ZUS od delegowanych pracowników

5 czerwca 2012

Co najmniej dwa miesiące, a nierzadko nawet pięć miesięcy muszą czekać firmy, żeby dowiedzieć się, czy mogą płacić składki do ZUS od swoich pracowników delegowanych do państw unijnych dłużej niż dwa lata.

Tyle czasu trwa bowiem zawarcie porozumienia między kieleckim oddziałem ZUS, który działa w imieniu Polski, i zagranicznym organem rentowym w państwie unijnym. Od stycznia bieżącego roku tylko on zajmuje się ich podpisywaniem. W ciągu ostatnich sześciu miesięcy wpłynęło do kieleckiego oddziału 455 wniosków od firm, a 245 zostało zakończonych.

Pozostało 85% treści
Wybierz pakiet i czytaj bez ograniczeń.

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.

Autopromocja
381536mega.png
381439mega.png
381499mega.png