Gościem Szymona Glonka w podcaście "DGPtalk: Obiektywnie o biznesie" jest Anna Gołębicka, ekspert Centrum im. Adama Smitha.

Czy elektromobilność to przyszłość?

– Myślę podobnie jak większość ekspertów, że zdecydowanie tak, tylko tak jest z przyszłością, jak mówią futuryści: Przyszłość jest wśród nas, tylko jest bardzo nierówno rozłożona. Jest nierówno rozłożona gdyż w niektórych miejscach jest więcej środków i zasobów, ludzie są bardziej otwarci na innowacje i są ku temu możliwości, w innych miejscach nie. Przechodząc do cykli koniunkturalnych to jest tak, że mamy: kryzys, depresję, ożywienie i rozkwit w cyklu koniunkturalnym. Każdy cykl zatrzymuje się na wyższym poziomie tzn. przerzuca nas gdzieś dalej. Cykl koniunkturalny jest bardzo dobry ponieważ czyści rynek. Odpadają Ci, którzy byli słabsi, a zostają Ci, którzy byli zdecydowani silniejsi. To jest właśnie moment, kiedy nie powiemy, że mamy kryzys, ale idziemy w kierunku tego kryzysu – mówi Anna Gołębicka.

– Rynek się przeformułuje, rynek się całkowicie przeformatuje. To jest właśnie świetny moment na takie zmiany paradygmatów, czyli tradycyjnych źródeł na elektromobliność. Pewnie zmieni się jeszcze dużo innych rzeczy, natomiast wbrew pozorom cykl koniunkturalnych jest świetny do zmian – dodaje Gołębicka.

Zapraszamy do wysłuchania najnowszego odcinka "DGPtalk: Obiektywnie o biznesie".

Pobierz aplikację upday z Google Play lub App Store!

Anna Gołębicka – ekspert Centrum im. Adama Smitha