Coraz więcej rodzin szuka tu swojego spokojnego miejsca na ziemi, z dala od hałasu metropolii. Gmina Międzychód swoją polityką prorodzinną zachęca do zamieszkania właśnie tutaj, gdzie każde dziecko ma zapewnione miejsce w przedszkolu (i to bez opłat za pobyt dziecka w przedszkolu), funkcjonują żłobki, szkoły są nowocześnie wyposażone i corocznie kwota ponad miliona złotych wspiera stowarzyszenia działające w sferze kultury, rekreacji i sportu. W mieście i gminie jest doskonała infrastruktura sportowa – stadion piłkarski z tartanową bieżnią, hala sportowo – widowiskowa i sale gimnastyczne przy każdej ze szkół podstawowych. Jedno z przedszkoli ma nawet sztuczny stok narciarski z igelitu. Zarówno młodsi, jak też seniorzy mają wiele możliwości samorealizacji. Silnym fundamentem dla rozwoju gminy stało się aktywne poszukiwanie inwestorów. Za nowymi firmami, które w ostatnich kilku latach zbudował tu kapitał zagraniczny – szwedzki, amerykański i niemiecki – idą też inwestycje lokalnych przedsiębiorców. Przybywa miejsc pracy w nowoczesnych zakładach produkcyjnych, co daje podstawę bytu materialnego mieszkańców i jednocześnie wzrost możliwości inwestycyjnych gminy, dlatego władze miasta i gminy Międzychód nadal pozostają otwarte dla kolejnych inwestorów. Czekają przygotowane i w pełni uzbrojone tereny inwestycyjne, a urzędnicy gotowi są do pomocy na każdym etapie procesu inwestycyjnego.

Międzychód ma niepowtarzalny układ urbanistyczny, jest położony na przesmyku między jeziorem Miejskim a rzeką Wartą, ze starym rynkiem i uliczkami. Charakterystyczną atrakcją jest „Laufpompa” – źródło mineralnych wód siarkowych ponad 100 lat temu ujęte w ozdobną żeliwną pompę. Z lokowanego już w średniowieczu Rynku charakterystycznymi wąskimi przejściami, tzw. gaskami można zobaczyć Wartę i jezioro jednocześnie. Tereny przy jeziorze Miejskim (promenada wokół niego i Park Tietza) są znakomitym miejscem do rekreacji i wypoczynku – spacerów, biegów czy „Nordic-walking”. Dużą atrakcją jest przeprawa promowa przez Wartę między Zatomiem Starym i Nowym, a nad samą rzeką, w „Starym Porcie” funkcjonuje nowoczesna stanica wodna o wysokim standardzie, będąca punktem przystankowym na trasie szlaku wodnego „Wielkiej Pętli Wielkopolski”.

Cała okolica jest znakomitym miejscem do rekreacji i wypoczynku – ostatecznie to „Kraina Stu Jezior”, a prawie połowę obszaru gminy pokrywają lasy Puszczy Noteckiej, drugiego co do wielkości kompleksu leśnego w Polsce.

Promocyjne hasło Międzychodu brzmi: „Międzychód – właśnie tutaj! Pracuj! Mieszkaj! Inwestuj!”. Powiązanie w harmonijny sposób walorów natury z rozwojem inwestycyjnym to recepta na długofalowy rozwój.

Materiały prasowe