Czas najwyższy walczyć z otyłością

dr n. med. Agnieszka Gorgoń-Komor, kardiolog, senator RP
dr n. med. Agnieszka Gorgoń-Komor, kardiolog, senator RPMateriały prasowe
20 marca 2025

Otyłość to już choroba cywilizacyjna. W Polsce zmaga się z nią 9 mln osób. Do tego nasz kraj znajduje się w czołówce państw o najszybszym wzroście choroby otyłościowej w populacji. O tym, jak można odwrócić ten negatywny trend opowiedziała dr n. med. Agnieszka Gorgoń-Komor, kardiolog, senator RP, przyznając, że przez ostatnie lata zaniedbywaliśmy trochę walkę z tą chorobą.

- Mówiliśmy o dorosłym czy dziecku otyłym. A to jest dziecko i dorosły z chorobą otyłościową, która ma swój numer statystyczny. A żadnego chorego nie można pozostawić w leczeniu samemu sobie. A tak teraz jest – powiedziała i dodała, że wciąż obowiązują pewne mity na temat walki z tą chorobą.

Pozostało 84% treści
Wybierz pakiet i czytaj bez ograniczeń.

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.

Autopromocja
381536mega.png
381439mega.png
381499mega.png