Auto tankowane prądem niemal w każdym sklepie

Elektryczny samochód
W ciągu ostatniego roku liczba punktów ładowania wzrosła o ok. 50 proc. – szacuje Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA) i ocenia, że najbliższe lata przyniosą jeszcze szybszy rozwój.ShutterStock
30 maja 2019

Właściciele samochodów elektrycznych w Polsce mogą obecnie korzystać z 1205 punktów ładowania. Za rok może być ich 2 tys. w dużej mierze za sprawą sieci handlowych i galerii.

W ciągu ostatniego roku liczba punktów ładowania wzrosła o ok. 50 proc. – szacuje Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA) i ocenia, że najbliższe lata przyniosą jeszcze szybszy rozwój. W ich budowę angażują się bowiem kolejne podmioty, m.in. sieci handlowe i zarządcy galerii. Każdy z takich podmiotów planuje stworzenie w tym roku od kilku do kilkudziesięciu stanowisk. – Z naszych rozmów z tymi firmami wynika, że niemal wszystkie mają takie plany. Bardzo często wynika to z realizacji globalnych strategii, jest też elementem budowania dodatkowej oferty dla klienta – mówi Maciej Mazur, dyrektor zarządzający PSPA.

Pozostało 82% treści
Wybierz pakiet i czytaj bez ograniczeń.

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Autopromocja
381453mega.png
381439mega.png
381484mega.png
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.