Autopromocja

Koszty materiałów rosną. Jak zaoszczędzić na remoncie?

mieszkanie, dom, nieruchomość, nieruchomości
mieszkanie, dom, nieruchomość, nieruchomościShutterStock
18 lipca 2012

Koszty modernizacji domów i mieszkań w ciągu roku wzrosły o kilka procent. Eksperci radzą, aby podczas remontów korzystać z tańszych materiałów zamiennych.

41 proc. gospodarstw domowych w Polsce planuje w tym lub przyszłym roku remont mieszkania bądź domu – wynika z danych ASM Centrum Badań i Analiz Rynku. Zaś z danych Grupy PSB – jednego z największych w Polsce dystrybutorów materiałów budowlanych – wynika, że w czerwcu średnie ceny produktów były o prawie 4 proc. wyższe niż rok wcześniej.

Eksperci nie kryją, że remonty w tym roku nie będą należały do tanich. – Ceny produktów importowanych, głównie z Dalekiego Wschodu, ze względu na wzrost kosztów transportu podniosły się nawet o 10 proc. – tłumaczy Mirosław Lubarski, dyrektor marketingu Grupy sPSB.

Autopromocja
381367mega.png
381364mega.png
381208mega.png
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.