Autopromocja

Przywódcy G7 za taryfą ulgową dla błękitnego paliwa

22 maja 2023

Berlin i Tokio wywalczyły na szczycie w Hiroszimie łagodniejsze podejście do inwestycji związanych z dywersyfikacją dostaw gazu.

„W wyjątkowych okolicznościach związanych z rugowaniem naszej zależności od rosyjskich dostaw surowców energetycznych, wspierane publicznie inwestycje w sektorze gazowym mogą być zasadne jako tymczasowa odpowiedź” – oświadczyli liderzy państw G7 zebrani na zakończonym wczoraj szczycie w Hiroszimie.

Szczególną rolę w łagodzeniu skutków surowcowego odwrotu od Rosji może odegrać – według nich – zwiększony import dostarczanego drogą morską gazu w formie skroplonej, czyli LNG. Na takich zapisach zależało zwłaszcza gospodarzom spotkania, choć problem rosyjskiego gazu dotyczy ich w mniejszym stopniu niż krajów europejskich.

Autopromocja
381367mega.png
381364mega.png
381208mega.png
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.