Autopromocja

Po aferze solnej szykuje się spadek zamówień polskiej żywności

Eksport wybranych towarów (mln euro)
Eksport wybranych towarów (mln euro)DGP
7 marca 2012

Czeska izba producentów żywności ostrzegła konsumentów przed kupowaniem jedzenia pochodzącego z naszego kraju. Jak zauważa Witold Choiński, prezes Związku Polskie Mięso, podobne ostrzeżenia pojawiły się w Niemczech, na Litwie, w Irlandii czy Anglii. Wszystko przez aferę z dodawaniem przemysłowej soli do żywności.

Czeska izba producentów żywności ostrzegła konsumentów przed kupowaniem jedzenia pochodzącego z naszego kraju. Jak zauważa Witold Choiński, prezes Związku Polskie Mięso, podobne ostrzeżenia pojawiły się w Niemczech, na Litwie, w Irlandii czy Anglii. Wszystko przez aferę z dodawaniem przemysłowej soli do żywności. – Należy się liczyć z negatywnymi konsekwencjami dla branży spożywczej. O tym, jak będą one dotkliwe, przekonamy się w ciągu najbliższych 2 – 3 tygodni – dodaje Witold Choiński.

Spadku popytu spodziewa się też Andrzej Gantner, dyrektor generalny Polskiej Federacji Producentów Żywności. Według niego wiele zależy od tego, jak szybko dotrą za granicę dobre wiadomości przekazane przez inspekcję sanitarną o tym, że sól przemysłowa nie jest groźna dla zdrowia.

Autopromocja
381367mega.png
381364mega.png
381208mega.png
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.