Autopromocja

Słoweński gigant farmaceutyczny firma Krka zadebiutuje w środę na GPW

Leki
Słoweńska firma farmaceutyczna Krka zadebiutuje w środę na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.ShutterStock
10 kwietnia 2012

Słoweńska firma farmaceutyczna Krka zadebiutuje w środę na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych - podała giełda we wtorkowym komunikacie.

Do obrotu zostanie wprowadzonych 35 426 120 akcji zwykłych spółki.

Krka informowała wcześniej, że chce zadebiutować na GPW do końca czerwca 2012 r.

Spółka jest notowana na giełdzie w Ljubljanie.

Podstawowa działalność firmy Krka to farmacja i chemia. Spółka wytwarza produkty lecznicze dla ludzi i dla zwierząt, preparaty bez recepty i kosmetyki. Krka oferuje również usługi turystyczne i zdrowotne.

Na stronie internetowej firmy Krka podano, że firma zatrudnia ponad 7600 pracowników, a produkty, wytwarzane w jej fabrykach: w Słowenii, Polsce, Rosji i Chorwacji - docierają do 70 krajów świata. W roku 2008 Grupa Krka osiągnęła sprzedaż o wartości 950 mln euro.

Autopromocja
381367mega.png
381364mega.png
381208mega.png
Źródło: PAP

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.