Autopromocja

VAT 2011: Klienci boją się podwyżki i szturmują sklepy

Poziom bezrobocia
Poziom bezrobociaDGP
26 listopada 2010

Sprzedaż detaliczna liczona rok do roku wzrosła w październiku o 9 proc. – podał Główny Urząd Statystyczny. Jest to zasługa znacznego popytu na auta, sprzęt RTV/AGD oraz ubrania. Do zwiększonych zakupów Polaków zmobilizowały planowany od początku przyszłego roku wzrost stawek podatku VAT. Według ekonomistów zakupowy zapał wygaśnie i już w styczniu oraz lutym 2011 r. możemy spodziewać się znacznego spowolnienia wzrostu sprzedaży.

Dobry kwartał

Na wzrost sprzedaży ma też wpływ poprawa sytuacji na rynku pracy. Dziś czynnych zawodowo jest 16,2 mln Polaków, gdy w drugim kwartale tego roku było ich o ponad 200 tys. osób mniej. I te tysiące, które zaczęły zarabiać, miały swój udział we wzroście sprzedaży.

Interesujące jest to, co Polacy tak kupowali. W październiku, w porównaniu z tym samym okresem roku ubiegłego, sprzedaż sprzętu RTV/AGD oraz mebli zwiększyła się o 26,1 proc., odzieży i obuwia – o 12,9 proc. Natomiast samochodów aż o 16 proc.

Autopromocja
381367mega.png
381364mega.png
381208mega.png
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.