Jan Paweł II rozmawiał o tzw. bułgarskim tropie zamachu, dokonanym przez Alego Agcę, czyli udziale sił specjalnych komunistycznej Bułgarii, z b. sekretarzem KPZR Michaiłem Gorbaczowem i generałem Wojciechem Jaruzelskim - ujawniono w książce pod tytułem "Dlatego jest święty. Prawdziwy Jan Paweł II, o którym opowiada postulator procesu beatyfikacyjnego" .
W zaprezentowanej dziś w Rzymie książce ksiądz Sławomir Oder napisał, że swym najbliższym przyjaciołom papież opowiedział, że o ewentualnym udziale Bułgarów rozmawiał z Gorbaczowem i Jaruzelskim.
"Pierwszy powiedział mu, że w archiwach ZSRR nie znalazł nic na poparcie takiej hipotezy, podczas gdy drugi zrelacjonował mu, że swego czasu poprosił o wyjaśnienia Todora Żiwkowa, szefa Bułgarskiej Partii Komunistycznej, który odpowiedział : "Towarzyszu, wierzycie imbecylom?" - pisze ks Oder.
Przywołując postać pracownika bułgarskich linii lotniczych w Rzymie Siergieja Antonowa, oskarżonego o udział w zamachu, a następnie oczyszczonego przez sąd w Rzymie z zarzutów z braku wystarczających dowodów, Żiwkow powiedział Jaruzelskiemu: "Gdyby Antonow stał za zamachem, ewakuowalibyśmy go następnego dnia. Tymczasem on został tam, by pracować".
Książka księdza Odera, napisana wspólnie z włoskim dziennikarzem Saverio Gaetą na podstawie materiałów, zebranych w procesie beatyfikacyjnym Jana Pawła II, ukaże się we Włoszech w środę. Opublikowana zostanie także w Polsce.
1: Klemens z IP: 193.19.165.* (2010-01-26 19:07)
W publikacji można przeczytać m.in.:
"Także dzisiaj pragnę zadedykować słowa podczas tego naszego spotkania tematowi, związanemu z wydarzeniem z 13 maja. Tego dnia stanęli naprzeciwko siebie dwaj ludzie: jeden, który starał się pozbawić życia drugiego - i ten drugi, którego starano się pozbawić życia".
"Opatrzność Boża sprawiła jednak, że życie to nie zostało odebrane. I dlatego ten drugi człowiek może zwrócić się do pierwszego, może z nim rozmawiać - co, biorąc pod uwagę naturę wydarzenia, wydaje się szczególnie znaczące i stosowne."
Opatrzność sprawiła sobie mozliwość dokonania cudu.Wpierw dopuszcza aby Agca strzelał i ranił.Ale jednak nie dane mu było trafić skutecznie bo Opatrzność ratuje życie swojego sługi.Cudów ci u nas dostatek ale i ten przyjmujemy do statystyki.
2: n z IP: 213.25.175.* (2010-01-27 02:27)
Ciekawe by bylo w takiej publikacji przeczytac wiele szczegolow ktorych nie znam at tyle. Zblizaja sie swiatowe dni mlodziezy w 2011 roku w Madrycie.

W Watykanie panuje wstrząs z powodu aresztowania papieskiego kamerdynera pod zarzutem kradzieży poufnych dokumentów. Skandal porównywany jest do tych z książek Dana Browna.