W sierpniu przyszłego roku zakończę misję jako prezydent RP w głębokim poczuciu tego, że moja wizyta w Pekinie przyczynia się do dalszego budowania relacji pomiędzy Polską a Chinami - podkreślił podczas spotkania z przewodniczącym ChRL Xi Jinpingiem prezydent Andrzej Duda. Prezydent zaznaczył, że jego obecność w Pekinie jest bardzo ważna i symboliczna.

Prezydent Duda przebywa z kilkudniową wizytą w Chinach. Dziś spotkał się z przywódcą ChRL Xi Jinpingiem.

Duda o relacjach pomiędzy Polską a Chinami

Prezydent podkreślił, że jego obecność w Pekinie jest bardzo ważna i symboliczna. "W sierpniu przyszłego roku zakończę misję jako prezydent RP w głębokim poczuciu tego, że ta wizyta przyczynia się do dalszego budowania relacji pomiędzy Polską a Chinami. Mam nadzieję, że te relacje będą budowane także i w przyszłości" - powiedział Andrzej Duda.

"To są dobre relacje dyplomatyczne, to są dobre relacje polityczne, to są dobre relacje międzyludzkie oparte na wzajemnym szacunku. One zawsze takie były, są i mam nadzieję, że takie zawsze będą w przyszłości" - powiedział prezydent.

Duda o przyjacielskich relacjach z Xi Jinpingem

"Cieszę się ogromnie, że także i dzięki temu - co jest dla mnie ogromnym zaszczytem - że pan prezydent nazywa mnie przyjacielem, mogę się przyczyniać do budowania tych relacji razem z panem prezydentem" - zaznaczył Duda, zwracając się do Xi Jinpinga.

Autorki: Edyta Roś, Aleksandra Rebelińska