W Zaporożu, gdzie Rosjanie ostrzelali w ostatnich dniach budynek mieszkalny, odnaleziono pod gruzami kolejne trzy ciała i liczba ofiar śmiertelnych ostrzału wzrosła do dziesięciu - podała w sobotę Państwowa Służba ds. Sytuacji Nadzwyczajnych (DSNS) Ukrainy.

"Według stanu na godz. 7 rano (godz. 6 rano w Polsce), 4 marca ratownicy dotarli do ciał kolejnych trzech zabitych mieszkańców budynku. Ogółem spod gruzów wydobyto 10 zabitych, wśród których jest jedno dziecko" - głosi komunikat DSNS. Ocalało 11 osób, w tym ciężarna kobieta.

Trwa usuwanie skutków ataku, który nastąpił w nocy 1 na 2 marca. Służby komunalne wywiozły z miejsca ostrzału ponad 333 tony gruzu.

W nocy ze środy na czwartek Rosjanie przeprowadzili ostrzał obiektów cywilnych w Zaporożu. W pięciokondygnacyjny budynek mieszkalny trafił pocisk rakietowy S-300. Zniszczone zostały trzy piętra w jednym z pionów budynku, z 10 mieszkaniami. Mieszkańców sąsiedniej klatki schodowej ewakuowano. Od czwartku trwała operacja poszukiwawczo-ratunkowa. (PAP)

awl/ sp/