Terytoria Ukrainy okupowane przez Rosję popadają w ruinę - podkreślił pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP Stanisław Żaryn. Jak zaznaczył, rosyjscy najeźdźcy skupiają się na niszczeniu kolejnych terenów Ukrainy i to zdaje się im wystarczy.

Żaryn, zastępca ministra koordynatora służ specjalnych, zamieścił we wtorek na Twitterze InfoAlert o treści: "Śmierć i zniszczenie to wizytówka obecnej Rosji".

"Ostatnie dane wywiadowcze oraz doświadczenia po ataku Rosji na Ukrainę w 2014 roku pokazują, że Rosja nie ma żadnego pomysłu, chęci, ani planów odbudowy czy rozwoju okupowanych terytoriów Ukrainy. Popadają one w ruinę" - podkreślił pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP.

Żaryn zaznaczył, że Kreml nie ma pieniędzy na odbudowę, nie ma pomysłów, jak naprawić zniszczenia wywołane przez inwazje, a rosyjska obecność budzi sprzeciw mieszkańców, którzy mimo brutalnej okupacji starają się walczyć o wolną Ukrainę.

"Rosyjscy najeźdźcy skupiają się na niszczeniu kolejnych terenów Ukrainy. To zdaje się im wystarczy" - stwierdził pełnomocnik.(PAP)

Autorka: Agnieszka Ziemska

agzi/ mark/