Rosja i Iran łączą się, by siać terror i śmierć - oświadczył w poniedziałek minister obrony Ukrainy Ołeksij Reznikow. Zaapelował do "demokracji i najbystrzejszych umysłów świata" o odparcie tych ataków i "pokonanie zła".

"Rosja i Iran łączą się, by siać terror i śmierć. (Drony) Shahed-136, to tylko jedno z ich narzędzi, wśród których są też Kalibr, Iskander, pociski Kh, drony Mohadżer-6, Fateh-110, Zolfaghar" - napisał Reznikow na Twitterze.

"Demokracje i najbystrzejsze umysły świata muszą zjednoczyć się, by odeprzeć te ataki i pokonać zło" - wezwał minister.

W poniedziałek siły rosyjskie przeprowadziły na Kijów atak dronami, w którym według najnowszych informacji zginęły cztery osoby.

Mer ukraińskiej stolicy Witalij Kliczko poinformował, że do ataku na Kijów Rosjanie użyli 28 dronów. Większość została zestrzelona przez siły obrony przeciwlotniczej. "W Kijowie doszło do pięciu eksplozji, jedna z nich nastąpiła w domu mieszkalnym w rejonie szewczenkowskim" - oznajmił Kliczko.

Jak informowały wcześniej władze, Rosjanie użyli dronów-kamikadze produkcji irańskiej. Mer Kijowa opublikował zdjęcie szczątków jednej z tych maszyn. (PAP)