Ukraina i Polska wzmacniają partnerstwo i pracują wspólnie nad odbudową Ukrainy i jej zwycięstwem - ocenił ukraiński premier Denys Szmyhal. Polityk skomentował w ten sposób, w krótkim wpisie na Twitterze, środową wizytę polskiej delegacji rządowej w Kijowie.

"Ukraina i Polska wzmacniają partnerstwo. Z wielką radością witam w Kijowie naszych prawdziwych przyjaciół: Mateusza Morawieckiego i polską delegację rządową" - napisał Szmyhal.

Poinformował, że odbyły się w środę konsultacje międzyrządowe z udziałem prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego. Podsumował wizytę zapewnieniem: "Razem pracujemy nad odbudową Ukrainy i zwycięstwem nad agresorem". (https://tinyurl.com/yckkctfz)

W środę premier Mateusz Morawiecki i minister aktywów państwowych Jacek Sasin wzięli udział w otwarciu miasteczka kontenerowego dla mieszkańców Borodzianki pod Kijowem, którzy stracili swoje domy w wyniku rosyjskiej inwazji. Ośrodek, który przeznaczony jest dla około 350 osób, został zbudowany przez Polską Grupę Zbrojeniową. (PAP)