Na Ukrainie poprzedniego dnia zarejestrowano 734 zgonów z powodu Covid-19, najwięcej od początku pandemii - wynika z wtorkowych danych ministerstwa ochrony zdrowia tego kraju. Ukraina zaczęła kupować tlen od Polski.

W poniedziałek potwierdzono 19 120 nowych infekcji koronawirusem, 734 osoby zmarły, 2939 hospitalizowano, a 9738 uznano za wyzdrowiałe. Przeprowadzono ponad 129 tys. testów.

W kraju zarejestrowano nowy podtyp wariantu Delta koronawirusa, AY.4.2, który wcześniej wykryto w Wielkiej Brytanii - potwierdził szef Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ołeksij Daniłow. Takie przypadki potwierdzono na zachodzie kraju; zaczynają się też pojawiać w Kijowie.

Minister ochrony zdrowia Wiktor Laszko poinformował w rozmowie z portalem Ukraińska Prawda, że Ukraina zaczęła kupować tlen od Polski. Zaznaczył, że już kilka samochodów z tlenem z Polski rozjechało się po szpitalach. Jeden z zakładów na zachodzie kraju wstrzymał produkcję tlenu.

Od początku pandemii na Ukrainie zarejestrowano ok. 2,8 mln zakażeń i prawie 65 tys. zgonów. W pełni zaszczepionych jest ponad 7 mln z ok. 41 mln mieszkańców kraju.