Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski przekazał, że w środę o godz. 20 w TVP odbędzie się przedwyborcza debata kandydatów na urząd prezydenta stolicy. "Porozmawiajmy o najważniejszych sprawach dla Warszawy" - powiedział Trzaskowski.

Trzaskowski został zapytany w niedzielę na konferencji prasowej, o to dlaczego nie przyjmuje zaproszeń na debaty organizowane w różnych mediach z udziałem kontrkandydatów na urząd prezydenta Warszawy.

"To jest całkowicie naturalne, że debatować będziemy; już w środę jest debata, na którą wszyscy przyjdziemy" - odpowiedział prezydent stolicy.

Trzaskowski: Nie jestem w stanie zaakceptować wszystkich zaproszeń

Zwrócił uwagę, że w ostatnim czasie miał bardzo dużo zaproszeń na debaty. "Bardzo mi przykro, ale nie jestem w stanie zaakceptować wszystkich zaproszeń. Trochę mnie dziwią te pytania, dlatego, że nigdy nie widziałem w kampanii wyborczej, żeby było kilkanaście debat. Tylko wszyscy stają do tej debaty podstawowej w Telewizji Polskiej, bo wreszcie mamy niezależną telewizję i tam debatujemy" - zaznaczył Trzaskowski.

"Zapraszamy wszystkich państwa w środę na otwartą debatę, być może pokażą ją też inne stacje" - powiedział prezydent Warszawy.

Kiedy debata przedwyborcza kandydatów na prezydenta Warszawy w TVP ?

Podkreślił, że jest do dyspozycji wszystkich dziennikarzy, którzy - jak mówił - "bardzo często zadają mi pytania dokładnie te same, które zadają mi kontrkandydaci". "Więc myślę, że trudno chyba o bardziej otwarty dialog, który prowadzę za pośrednictwem prasy czy mediów z mieszkańcami" - powiedział Trzaskowski.

"Dla nas najważniejsza jest rozmowa z warszawiankami i warszawiakami, którą prowadzimy przez ostatnie pięć lat. Niektórzy się budzą w ostatniej chwili i chcą, żeby codziennie była debata. My debatujemy, jesteśmy otwarci, ale przede wszystkim rozmawiamy z mieszkańcami" - podkreślił prezydent stolicy.

O debacie w TVP Trzaskowski informował też wcześniej na platformie X. "27 marca. Godz. 20.00. Debata przedwyborcza w TVP. Porozmawiajmy o najważniejszych sprawach dla Warszawy. Po prostu. Do zobaczenia" - napisał. (PAP)

Autorki: Edyta Roś, Aleksandra Kuźniar

ero/ akuz/ mhr/