Spółka Mentzen przeprowadzi ofertę publiczną i zadebiutuje na rynku NewConnect, poinformował Sławomir Mentzen - fundator Fundacji Rodzinnej Mentzen, która ma 100% udziałów w spółce. Oferta publiczna planowana jest na marzec, a debiut na połowę bieżącego roku. Kancelaria Mentzen sp. z o.o. - wobec której Mentzen SA jest podmiotem dominującym - wspiera klientów w doradztwie podatkowym, prawnym i obsłudze księgowej. W 2023 roku spółka zwiększyła swoje przychody o 28% r/r.

"Jestem na dobrej drodze do spełnienia swojego wielkiego biznesowego marzenia - idę na giełdę. A tak dokładniej to nie ja, tylko moja firma Mentzen S.A." - powiedział Mentzen w materiale w serwisie YouTube.

Podkreślił, że spółka jest w bardzo dobrej sytuacji finansowej i dodał, że głęboko wierzy, iż dzięki temu ruchowi będzie w jeszcze lepszej.

"Akcje, które zamierzam sprzedać w ofercie publicznej, która niedługo się pojawi, to będą akcje Mentzen SA, czyli takiej spółki holdingowej względem Kancelarii Mentzen sp. z o.o. W tym momencie kończę przygotowania do rozpoczęcia tej oferty publicznej akcji mojej spółki" - powiedział także.

Kancelaria Mentzen sp. z o.o. - wobec której Mentzen SA jest podmiotem dominującym - wspiera klientów w doradztwie podatkowym, prawnym i obsłudze księgowej. W 2023 roku spółka zwiększyła swoje przychody o 28% r/r. Wzrost biznesu firmy opiera się m.in. na modelu subskrypcyjnym, który daje dostęp małym i średnim firmom do profesjonalnego doradztwa podatkowego i prawnego. Obecnie Kancelaria zatrudnia prawie 120 osób i jest jedną z największych, niezależnych firm tego typu w Polsce.