Bycie komikiem sprawdza się w TVN, a nie w Sejmie. Przez zachowanie marszałka Hołowni, Polacy najprawdopodobniej stracą szansę na zamrożenie cen energii oraz przedłużenie 0 proc. VAT na żywność i wakacji kredytowych - napisał szef MON Mariusz Błaszczak.

"Przez zachowanie marszałka Hołowni, Polacy najprawdopodobniej stracą szansę na zamrożenie cen energii oraz przedłużenie 0% VAT na żywność i wakacji kredytowych. Bycie komikiem sprawdza się w TVNie, a nie w sejmie Panie marszałku. Takie postępowanie bardzo szybko obróci się przeciwko Panu" - napisał Błaszczak na platformie X.

Wcześniej na początku obrad Sejmu głos zabrał premier Mateusz Morawiecki. Zwrócił uwagę, że wciąż na procedowanie czekają trzy projekty ustaw złożone przez rząd: przedłużenia 0 proc. VAT na żywność, przedłużenia wakacji kredytowych i zamrożenia cen energii.

"To są niezwykle ważne projekty ustaw, na które czekają Polacy" - podkreślił premier Morawiecki. "Życzyłbym sobie, żeby ta Izba bardzo ciężko pracowała nad bardzo poważnymi tematami, a nie nad tematami zastępczymi" - dodał.