Rada Krajowa Nowej Lewicy w niedzielę podejmie decyzje ws. udziału w koalicji rządowej - poinformował PAP sekretarz generalny partii Marcin Kulasek. Jak stwierdził, będzie to raczej formalność.

Lider Koalicji Obywatelskiej Donald Tusk zadeklarował, że przed Świętem Niepodległości koalicja KO-Lewica-Trzecia Droga potwierdzi podpisanie umowy koalicyjnej.

"Będziemy gotowi do parafowania umowy koalicyjnej jeszcze przed Świętem Niepodległości.(…) Myślę, że w piątek liderzy, którzy prowadzili te prace, te rozmowy będą mogli publicznie potwierdzić, że koalicja jest faktem" – powiedział. "W piątek zameldujemy o kolejnym etapie. W niedzielę uzyskamy akceptację partii politycznych, jako całości, które startowały jako demokratyczna opozycja w tych wyborach" – dodał.

Marcin Kulasek w rozmowie z PAP poinformował, że jego ugrupowanie w weekend podejmie kluczowe decyzje. "W niedzielę 12 listopada o godz. 12 mamy Radę Krajową poświęconą wydaniu zgody na wejście w koalicję rządową" - przekazał i dodał, że będzie to formalność.

"Współprzewodniczący partii Włodzimierz Czarzasty i Robert Biedroń na pewno przekażą na Radzie Krajowej jakie są wstępne ustalenia, bo do tego czasu już umowa koalicyjna zapewne będzie, więc poinformują nas, co udało się wynegocjować, jakie resorty, jakie stanowiska i jakie pozycje programu zostały w umowie koalicyjnej zapisane i czy nasze priorytety jako Lewicy będą realizowane" - powiedział sekretarz generalny Nowej Lewicy.

Partia Razem, która z list Nowej Lewicy zdobyła siedem mandatów poselskich i dwa w Senacie, we wtorek będzie miała swój zarząd, który ma zdecydować o zwołaniu kolejnej już Rady Krajowej ws. udziału w koalicji rządzącej. (PAP)

autor: Grzegorz Bruszewski

gb/ godl/