Podwyżki cen paliw w hurcie przeniosły się już na rynek detaliczny, na stacjach drożeją wszystkie rodzaje paliw oprócz autogazu - informuje w środę portal e-petrol.pl.

Na skutek przeniesienia do sprzedaży detalicznej podwyżek z hurtu, w ciągu ostatniego tygodnia litr benzyny 95 i oleju napędowego zdrożały o 5 groszy - szacuje portal. Średnia cena tych paliw to odpowiednio 6,10 i 6,14 zł za litr. Stabilna pozostaje natomiast średnia ogólnopolska cena LPG, która wynosi 3,09 zł za litr - wskazuje e-petrol.pl.

Z danych portalu wynika, że benzyna 95 jest najtańsza na stacjach województwa lubelskiego, gdzie kosztuje przeciętnie 6,07 zł za litr. Najtańszy olej napędowy, oferowany po 6,12 zł za litr, można zatankować w Małopolsce, na Warmii i Mazurach, oraz w województwie świętokrzyskim. Na Górnym Śląsku najtańszy jest autogaz - litr kosztuje 3,04 zł.

Z kolei benzyna 95 najdroższa jest na Dolnym Śląsku i Podlasiu, gdzie za litr tego paliwa trzeba zapłacić 6,14 zł. Najdroższy diesel, z ceną 6,30 zł za litr jest w województwie lubuskim. Najdroższy autogaz jest w województwie dolnośląskim, jego średnia cena to 3,17 zł za litr.(PAP)

wkr/ amac/