Muzeum Historii Polski będzie jednym z głównych muzeów, które będą odwiedzane przez uczniów; program Poznaj Polskę oraz Bon szkolny – poznaj Polskę zostały stworzone właśnie po to, aby odwiedzać tego typu placówki i uczyć dzieci i młodzież historii - powiedział w Polskim Radiu 24 minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

W czwartek w południe odbędzie się oficjalna inauguracja siedziby Muzeum Historii Polski na terenie warszawskiej Cytadeli. Budynek o powierzchni ponad 44 tys. mkw. mieści m.in. salę wystaw czasowych (1400 mkw.) oraz przestrzeń przyszłej wystawy stałej (7300 mkw.). Główne wejście zostało usytuowane od strony placu Gwardii, nieopodal nowej siedziby Muzeum Wojska Polskiego.

"To znakomite, nowoczesne muzeum, które oferuje ogromną wiedzę podaną w sposób nowoczesny i bardziej przystępny dla ucznia" - mówił w czwartek minister Czarnek.

Minister wskazał, że program Poznaj Polskę oraz Bon szkolny – poznaj Polskę zostały stworzone właśnie po to, aby odwiedzać tego typu placówki i uczyć dzieci i młodzież historii Polski. "Stworzyliśmy program Poznaj Polskę, a teraz przygotowaliśmy bon szkolny, na który wydamy o wiele więcej pieniędzy - ponad miliard zł - po to, żeby dzieci i młodzież wraz ze swoimi nauczycielami korzystali z tego bogactwa edukacyjnego jakie dają polskie muzea" - powiedział.

"Muzeum Historii Polski będzie jednym z głównych, które będzie odwiedzane przez uczniów. Nie ma bardziej efektywnej nauki niż wyjechać w teren, w Polskę" - podkreślił.

Autorka: Delfina Al Shehabi

del/ sdd/