Kolejne rozmowy z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim zbliżają do podpisania do porozumienia - powiedział PAP lider Kukiz'15 Paweł Kukiz, który w piątek w Warszawie rozmawiał o umowie z prezesem PiS.

Kolejne spotkanie Kukiz-Kaczyński miało miejsce w piątek popołudniu. Jak przekazał PAP lider Kukiz'15 rozmowy przebiegały w dobrej atmosferze. "Kolejne rozmowy z prezesem Kaczyńskim zbliżają do podpisania do porozumienia" - powiedział.

"Czekam na formalne potwierdzenie na piśmie dotyczące moich postulatów programowych oraz formalne podpisanie umowy programowej, która musi być perfekcyjnie dopracowana i jasna, więc nie ma takiego ciśnienia, żeby ona była podpisana z dnia na dzień" - poinformował Kukiz.

Polityk odniósł się także do weekendowej konwencji Prawa i Sprawiedliwości. "Nie będzie nas na niej, bo nie mamy jeszcze podpisanego porozumienia, więc będziemy jej słuchać poprzez media" - podkreślił Kukiz.

Rozwiązania programowe, o których dyskutowali Kaczyński i Kukiza, a wcześniej z ramienia PiS europoseł Tomasz Poręba a ze strony Kukiz'15 poseł Jarosław Sachajko dotyczą m.in. zmiany ordynacji wyborczej na model mieszany, zniesienia immunitetów dla posłów i senatorów czy rozszerzeniu ustawy antykorupcyjnej.

Jarosław Kaczyński i Paweł Kukiz podpisali w czerwcu 2021 roku umowę o współpracy programowej. Dzięki umowie, co wielokrotnie podkreśla lider Kukiz'15, udało się uchwalić m.in. ustawę antykorupcyjną, o konopiach medycznych, włóknistych, o bezpośredniej sprzedaży dla rolników czy o wyrównaniu świadczeń dla opiekunów osób niepełnosprawnych. (PAP)

autor: Grzegorz Bruszewski

gb/ godl/