Na stacji Warszawa Zachodnia doszło do uszkodzenia urządzeń sterowania ruchem. Przez prawie godzinę podmiejskie pociągi nie jeździły w kierunku zachodnim. Trwają prace naprawcze. Utrudnienia mogą potrwać do soboty - poinformował PAP rzecznik PKP PLK Karol Jakubowski.

Gigantyczne utrudnienia na warszawskim węźle kolejowym. Po awarii na stacji Warszawa Zachodnia niektóre pociągi zostały odwołane, inne mają opóźnienia sięgające nawet 90 minut. Przez prawie godzinę z dworca Warszawa Zachodnia nie wyjechał w kierunku zachodnim żaden pociąg podmiejski. Pasażerowie utknęli w składach na dłuższy czas.

"Około godziny 16 doszło do uszkodzenia przez pojazd wykonawcy remontu dworca urządzeń sterowania ruchem na stacji Warszawa Zachodnia w kierunku zachodnim. Po około 50 minutach przywrócono ruch pociągów, ale nie jest to ruch rozkładowy" - zaznaczył Jakubowski.

Dodał, że na miejscu pracują zespoły techniczne PKP oraz wykonawcy. "Deklarują, że w sobotę sytuacja będzie już unormowana" - podkreślił.

O utrudnieniach informuje też Zarząd Transportu Miejskiego. "Z powodu utrudnień mogą wystąpić opóźnienia, odwołania, skrócenia relacji pociągów SKM linii S1 i S2 oraz pociągów KM kursujących na odcinkach Warszawa Zachodnia – Zalesie Górne / Warszawa Lotnisko Chopina / Pruszków / Płochocin" - poinformował ZTM.

Dodał, że od godz. 16.10 wprowadzono wzajemne honorowanie biletów KM i ZTM we wszystkich pojazdach komunikacji miejskiej w 1 i 2 strefie biletowej.(PAP)

Autorka: Marta Stańczyk