Gigantyczne utrudnienia na warszawskim węźle kolejowym. Po awarii na stacji Warszawa Zachodnia niektóre pociągi zostały odwołane, inne mają opóźnienia sięgające nawet 90 minut. Przez prawie godzinę z dworca Warszawa Zachodnia nie wyjechał w kierunku zachodnim żaden pociąg podmiejski. Pasażerowie utknęli w składach na dłuższy czas.

"Około godziny 16 doszło do uszkodzenia przez pojazd wykonawcy remontu dworca urządzeń sterowania ruchem na stacji Warszawa Zachodnia w kierunku zachodnim. Po około 50 minutach przywrócono ruch pociągów, ale nie jest to ruch rozkładowy" - zaznaczył Jakubowski.

Dodał, że na miejscu pracują zespoły techniczne PKP oraz wykonawcy. "Deklarują, że w sobotę sytuacja będzie już unormowana" - podkreślił.

Reklama

O utrudnieniach informuje też Zarząd Transportu Miejskiego. "Z powodu utrudnień mogą wystąpić opóźnienia, odwołania, skrócenia relacji pociągów SKM linii S1 i S2 oraz pociągów KM kursujących na odcinkach Warszawa Zachodnia – Zalesie Górne / Warszawa Lotnisko Chopina / Pruszków / Płochocin" - poinformował ZTM.

Dodał, że od godz. 16.10 wprowadzono wzajemne honorowanie biletów KM i ZTM we wszystkich pojazdach komunikacji miejskiej w 1 i 2 strefie biletowej.(PAP)

Autorka: Marta Stańczyk