Chodzi o taryfy na prąd dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców. Jak powiedział we wtorek rano minister rozwoju Waldemar Buda rozmowie z wp.pl, będzie to gwarantowana cena na poziomie taryfowym ustalonym przez Urząd Regulacji Energetyki.

We wtorek Dziennik Gazeta Prawna napisał, że - według jego ustaleń - rząd zdecydował się na wprowadzenie cen maksymalnych, które będą chronić małe i średnie firmy, samorządy i odbiorców wrażliwych. Dla tych kategorii stawki nie powinny przekroczyć 860 zł za 1 MWh. Według innego rozmówcy gazety, mogą być nawet niższe niż 800 zł.

W rozmowie z wp.pl Buda nie chciał mówić o konkretnej stawce. "Dziś podejmujemy decyzje ws. taryfy dla mikro małych i średnich przedsiębiorców. (...) To jest decyzja polityczna. Ona się rozstrzyga teraz, w najbliższych godzinach" - powiedział. Dodał, że przedsiębiorstwa będą mile zaskoczone.

Reklama

Poinformował, że będzie to gwarantowana cena prądu na poziomie taryfowym ustalonym przez URE, taka sama taryfa będzie dla samorządów. "Myślę, że energia w Polsce będzie jedną z najtańszych w Europie" - stwierdził minister rozwoju.(PAP)