Premier Mateusz Morawiecki powołał w poniedziałek Pawła Lewandowskiego na stanowisko podsekretarza stanu w KPRM Cyfryzacja. "Minister Lewandowski będzie odpowiadał za cyfryzację w ramach Krajowego Planu Odbudowy oraz za realizację zadań w zakresie europejskich i międzynarodowych regulacji cyfrowych" - napisano w komunikacie.

Dział Cyfryzacji KPRM przekazał, że Paweł Lewandowski z jest menedżerem z "doświadczeniem w zakresie regulacji, innowacji i polityki cyfrowej". Lewandowski jest absolwentem UKSW, Szkoły Głównej Handlowej i Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych. Urzędnik ukończył program Executive MBA organizowany przez Stanford Research Institute International i Queen Hedvig Academy w zakresie zarządzania innowacją (Innovation Managment).

Reklama

W latach 2017 – 2020 pełnił funkcję podsekretarza stanu w MKiDN (Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego), gdzie był "odpowiedzialny za legislację krajową i unijną, politykę audiowizualną, cyfryzację oraz przemysły kreatywne".

Paweł Lewandowski "był członkiem Komitetu Rady Ministrów ds. Cyfryzacji. Koordynował działania resortu i instytucji podległych w ramach realizacji zadań wynikających z POPC (Program Operacyjny Polska Cyfrowa - PAP). W tym czasie MKiDN zrealizowało projekty o wartości około 320 mln zł m.in. w zakresie digitalizacji zbiorów kultury i wykorzystania do tego procesu sztucznej inteligencji" - wymienia Cyfryzacja KPRM.

W latach 2021-2022 był dyrektorem naczelnym w KGHM Polska Miedź, gdzie odpowiedał za "projekty strategiczne". "Doprowadził do nawiązania przez KGHM współpracy z globalnym liderem technologii tzw. małych reaktorów modułowych (SMR) firmą NuScale - efektem porozumienia ma być uruchomienie pierwszego w Polsce reaktora w 2029 roku" - wskazano w komunikacie. (PAP)

autorka: Ewa Nehring