Anita Czerwińska została wiceministrem rodziny i polityki społecznej oraz pełnomocnikiem rządu ds. ekonomii społecznej, poinformował resort. Ma odpowiadać za projektowanie rozwiązań dot. reintegracji społecznej i zawodowej osób zagrożonych wykluczeniem.

"1 czerwca 2022 r. premier Mateusz Morawiecki powołał Anitę Czerwińską na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej, a jednocześnie pełnomocnika rządu ds. ekonomii społecznej. Minister Czerwińska będzie odpowiadała m.in. za projektowanie rozwiązań służących reintegracji społecznej i zawodowej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym oraz realizacji usług społecznych" – czytamy w komunikacie.

Anita Czerwińska jest posłem na Sejm VIII i IX kadencji, przewodniczącą sejmowej komisji ds. Unii Europejskiej. Zasiada także w komisji łączności z Polakami za granicą, komisji polityki społecznej i rodziny oraz podkomisji stałej do spraw osób niepełnosprawnych.

Ukończyła Wydział Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim. Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. w zagranicznych korporacjach.

(ISBnews)