Codziennie piszemy o gospodarce. O przedsiębiorstwach i skutkach ich działań, o podatkach i innych obciążeniach, rynku pracy, przepisach i zmianach, które dotyczą firm. Znakomita większość naszych stron to strony dla biznesu: małego, średniego i dużego.

W tym wydaniu poszliśmy o krok dalej. Oddaliśmy – dosłownie – gazetę w ręce przedsiębiorców i menedżerów. To dlatego na białych stronach nie ma dziś tekstów dziennikarzy. Są wyłącznie teksty ludzi biznesu. To są dziś nasi autorzy. Także wywiady, które publikujemy, przeprowadzili ludzie na co dzień prowadzący swoje firmy. Uważamy, że wśród debat publicznych jedną z najważniejszych jest ta, która dotyczy gospodarki i jej rozwoju. Uczestniczymy w niej i ją organizujemy, ale – przyznajemy z pokorą – najwięcej mają w niej do powiedzenia ci, którzy podjęli ryzyko i prowadzą działalność, zatrudniają ludzi, budują fabryki, eksportują.

Cieszymy się, że znaleźli czas, aby nie tylko czytać, ale i zapełnić nasze łamy.

Posłuchajmy, co mają do powiedzenia. Przemyślmy ich propozycje. Zważmy, jakie pytania zadają najważniejszym osobom w państwie. Czego oczekują, a jeszcze bardziej – co mają do zaoferowania.

Będziemy o tym rozmawiać dziś wieczorem podczas paneli i debat. Nagrodzimy firmy, które tworzą lepszą przyszłość – bo przecież nie ma przyszłości bez przedsiębiorczości. A nasze łamy pozostają wypełnione tekstami dla biznesu i otwarte dla przedsiębiorców.