Premier Beata Szydło powiedziała na wtorkowej konferencji prasowej, że może sobie wyobrazić, iż rząd nie poprze przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska na drugą kadencję w Radzie.

Szefowa rządu była pytana o Donalda Tuska w kontekście wywiadu, jakiego udzielił prezes PiS Jarosław Kaczyński "Polska The Times", który ma się ukazać w pełnej wersji w piątek. We wtorek fragment ukazał się na stronie internetowej gazety. Według dziennika, Kaczyński stwierdził, że wyobraża sobie, że "polski rząd nie poprze Donalda Tuska na drugą kadencję w Radzie Europejskiej".

"Też mogę sobie to wyobrazić" - odpowiedziała premier na konferencji na pytanie nawiązujące do tej wypowiedzi. Dopytywana, czy poparcia nie będzie, stwierdziła: "Myślę, że mój komentarz jest w tej sprawie wystarczający, w tym momencie".

Prezes PiS na pytanie "Polska The Times" "dlaczego ekipa rządząca nie zamierza wspierać w Brukseli byłego polskiego premiera?", odparł: "W Polsce toczą się postępowania i w Sejmie, i w prokuraturze, które mogą doprowadzić do tego, że zostaną mu postawione jakieś zarzuty. Czy taka osoba powinna stać na czele Rady Europejskiej? Mam daleko idące wątpliwości".