Ukraina: Marija Gajdar przestała być zastępczynią Saakaszwilego w Odessie

10 maja 2016

Zastępczyni szefa odeskiej administracji obwodowej Marija Gajdar przestała pełnić tę funkcję i została doradczynią Micheila Saakaszwilego stojącego na czele tej administracji - podała we wtorek agencja Interfax-Ukraina. Gajdar to córka byłego premiera Rosji.

Jak poinformowała asystentka Gajdar, przestała ona pełnić stanowisko w sposób "automatyczny", po wejściu w życie nowej ustawy dotyczącej służby cywilnej 1 maja. Gajdar ma podwójne obywatelstwo - rosyjskie i ukraińskie, które latem ubiegłego roku nadał jej prezydent Petro Poroszenko. Zgodnie z ukraińskim prawem urzędnikiem państwowym może być wyłącznie obywatel Ukrainy.

33-letnia Gajdar była zastępczynią Saakaszwilego od stycznia tego roku. Wcześniej sama deklarowała, że chciałaby zostać deputowaną rady obwodowej Odessy.

Jako doradczyni szefa administracji będzie się zajmować kwestiami socjalnymi.

Saakaszwili, były prezydent Gruzji, jest szefem państwowej administracji obwodowej w Odessie od końca maja 2015 roku.

Związana z rosyjską opozycją demokratyczną Marija Gajdar jest córką zmarłego w grudniu 2009 roku Jegora Gajdara, wybitnego ekonomisty i polityka, architekta reform wolnorynkowych w Rosji w latach 90., p.o. premiera w pokomunistycznej Rosji w 1992 roku. Była wicegubernatorem obwodu kirowskiego i dziennikarką radia Echo Moskwy. (PAP)

Autopromocja
381367mega.png
381364mega.png
381208mega.png
Źródło: PAP

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.