Włochy: Uchodźcy sprzątają ulice Turynu

23 kwietnia 2016

Uchodźcy sprzątają od soboty ulice Turynu. To, jak wyjaśniły władze miasta, element ich społecznej integracji oraz spełnienie ich woli wyrażenia wdzięczności za gościnę i pomoc, jakiej im udzielono.

Około stu migrantów, którzy w ramach projektu zarządu miejskiego rozpoczęli sprzątanie stolicy Piemontu, ma chustki z napisami: “wolontariusz” i “Turyn, dziękuję”. Wszyscy pracować będą bezpłatnie w każdą sobotę.

“Inicjatywa ta stanowi formę wdzięczności ze strony uchodźców i wniesienia przez nich wkładu w życie miasta, które ich przyjmuje. Spełnia to też oczekiwania obywateli” - powiedział burmistrz Turynu Piero Fassino, cytowany przez Ansę.

Podkreślił, że „doskonałym sygnałem” jest to, jak wielu przebywających tam migrantów chce uczestniczyć w tych pracach.(PAP)

Autopromocja
381367mega.png
381364mega.png
381208mega.png
Źródło: PAP

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.