W środę po godz. 9.00 rozpoczęło się trzydniowe posiedzenie Sejmu. Posłowie zajmą się m.in. wetem prezydenta Lecha Kaczyńskiego do noweli tzw. ustawy kominowej. Nowelizacja ta miała umożliwić podwyższenie wynagrodzeń menedżerów w spółkach z udziałem Skarbu Państwa.

Do odrzucenia prezydenckiego weta w Sejmie potrzebna jest większości trzech piątych głosów. Ponieważ koalicja PO-PSL takiej większości nie ma, potrzebuje poparcia posłów Lewicy, którzy są bardzo krytyczni wobec zmian w tzw. ustawie kominowej.

Sejm będzie również debatował nad zaproponowanym przez prezydenta projektem przedłużającym o rok - do 31 grudnia 2009 r. - obowiązywanie dotychczasowych przepisów regulujących zasady przechodzenia na wcześniejszą emeryturę.

Zaplanowano także głosowanie nad zaproponowaną przez rząd ustawą o emeryturach pomostowych, która ogranicza liczbę uprawnionych do przejścia na wcześniejszą emeryturę i która, w zamyśle rządu, ma zastąpić obecne przepisy regulujące tę sprawę.

Posłowie wysłuchają też informacji rządu na temat umieszczenia w Polsce elementów amerykańskiej tarczy antyrakietowej. Rozpatrzą również senackie poprawki do pakietu ustaw zdrowotnych.