W Ministerstwie Sprawiedliwości powstaje zapis, który pozwoli karać za sformułowania typu „polskie obozy śmierci”? „To prawda. Patryk Jaki pracuje nad projektem. Ja już go zaakceptowałem. Przedstawiłem go wstępnie premier Szydło, która też się pozytywnie odniosła” – mówi Gość Krzysztofa Ziemca w RMF FM, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

„Będzie to projekt, który odpowiada oczekiwaniom Polaków, którzy są pomawiani na świecie, w Europie, nawet w Niemczech, że są sprawcami Holokaustu, że w Polsce były polskie obozy koncentracyjne, polskie komory gazowe” – wyjaśnia minister. „Dość z tym kłamstwem! Musi być odpowiedzialność” – komentuje Ziobro. Dodaje, że na początku przyszłego tygodnia wiceminister sprawiedliwości przedstawi ten projekt.

„Zapowiadam zaostrzenie prawa karnego za gwałty. Polskie sądy są bardzo łagodne jeśli chodzi o to przestępstwo” – mówi gość RMF FM. Minister sprawiedliwości uważa, że „nic nie demoralizuje bardziej, niż brak kary”. „Wobec zdemoralizowanych sprawców – lepiej, jak siedzą w więzieniu, niż chodzą na wolności, mordują i gwałcą” – ocenia Ziobro.

Reklama

Połączenie Prokuratury Generalnej i Ministerstwa Sprawiedliwości? „Rozwiązania, które podjęliśmy powodują, że wszystko będzie jawne. Prokurator Generalny znowu będzie podlegał kontroli parlamentu” – odpowiada minister. „Prokuratura to służba i chcemy jak najwięcej prokuratorów przesunąć na pierwszą linię walki z przestępczością” – mówi Ziobro. „Niektórzy woleliby siedzieć za stołem, na miękkim fotelu i tak trwać do emerytury” – komentuje. „Jeżeli prokurator nie będzie chciał prowadzić postępowania, to będę mógł wydać polecenie na piśmie” – zapowiada minister sprawiedliwości.