Donald Trump jest faworytem republikańskich prawyborów w New Hampshire. Chęć głosowania na miliardera deklaruje około 1/3 wyborców tej partii.

Lokale wyborcze w tym amerykańskim stanie zostaną otwarte już za kilka godzin. W najnowszych sondażach Donald Trump uzyskuje ponad trzydziestoprocentowe poparcie i o kilkanaście punktów wyprzeda Marco Rubio oraz Teda Cruza. Miliarder odwołuje się do wyborców rozczarowanych nie tylko prezydenturą Baracka Obamy ale również elitami partii republikańskiej. „To nie jest normalna sytuacja" - mówi na wiecach wyborczych. "Ludzie mają tego wszystkiego dość i są rozgniewani. Tak, jesteśmy rozgniewani!” - powtarza Trump.

Jego zwolennicy chwalą go za to, że zerwał z poprawnością polityczną, która nie pozwala krytykować mniejszości, oraz za zdecydowany sprzeciw wobec nielegalnej imigracji. „On nie jest politykiem, mówi, co myśli, tak, jak wielu normalnych ludzi. Mówienie otwarcie tego, co się myśli, jest bardzo ważne” - powtarzają zwolennicy kandydata.

Reklama

Podczas ostatnich wieców w New Hampshire Donald Trump zachęca swoich wyborców, by wzięli udział w głosowaniu. Miliarder chce uniknąć sytuacji, jaka miała miejsce w Iowa, kiedy to część wyborców deklarujących dla niego poparcie została w domach, co sprawiło, że zajął drugie miejsce.