„Dziś PiS wycofuje się rakiem z 500 złotych na każde dziecko. Obiecali i wygrali wybory. Chcemy im pokazać: oszukaliście” – mówi gość RMF FM, szef PO Grzegorz Schetyna, pytany o kontrpropozycję Platformy do programu „Rodzina 500+”

„Chcemy pomóc PiS-owi zorganizować ich obietnicę wyborczą i tyle” – dodaje. „Nasz pomysł jest przyzwoity i sprawiedliwy i poradzimy sobie z nim. Mówimy ‘sprawdzam’ jako partia odpowiedzialna i chcemy wpisać się z logiką policzenia pieniędzy i wydania ich z głową” – uważa polityk. Dodaje, że „w odmęcie nieodpowiedzialności i kłamstwa trzeba szukać elementu trzeźwego spojrzenia”. Kosztowna propozycja Platformy? Zdaniem Schetyny, jego partia zawsze dbała o finanse.

„Po 8 latach najlepszego budżetu w historii ostatnich wielu lat wyszliśmy z procedury nadmiernego deficytu, ograniczaliśmy deficyt budżetowy, minister finansów był nagradzany jako najlepszy w Europie” – mówi szef PO.

Platforma przez becikowe i ulgę podatkową na dzieci, dzieliła je na lepsze i gorsze? „Dziś wyciągamy wnioski z kampanii, obietnicy PiS i projektu PiS” – odpowiada gość RMF FM. Grzegorz Schetyna uważa, że 500 złotych na każde dziecko to odpowiedzialność nie na miesiąc, czy rok, tylko na następny lata. „Za 4 lata będziemy rządzić. Nie możemy wygasić programu, jeśli zostanie przegłosowany. To będzie święta obietnica państwa polskiego”– przekonuje polityk.

Reklama

Dziennik Działań Dyżurnych Służb Operacyjnych zniszczony? „MON nie niszczyło dokumentów. Jakiś dyżurny, po sporządzeniu raportu, część technicznego zapisu zniszczył. To normalna procedura” – odpowiada Grzegorz Schetyna. „Jak zniszczono dokumenty, to znaczy, że musiały tam być jakieś straszne rzeczy. To jest jakiś absurd” – dodaje. Zdaniem gościa RMF FM „cały fałsz i polityka smoleńska” polega na tym, że „buduje się najpoważniejsze z oskarżeń na rzeczach, które nie budują nowej jakości”.

Pytany o Trybunał Stanu dla Tuska, Arabskiego i Klicha odpowiada: „Oczywiste, że będziemy bronić wszystkich, którzy są niewinni i będą elementem ataku politycznego PiS-u”. „Nie pozwolimy na polityczną dintojrę, na to, żeby PiS łamiąc prawo oskarżał ludzi PO, czy jakichkolwiek innych” – mówi Schetyna.