Wielka Brytania powinna zostać w Unii Europejskiej - przekonywała Beata Szydło. Na konferencji po spotkaniu z norweską premier w Oslo szefowa polskiego rządu odpowiadała na pytanie o negocjacje Londynu z Brukselą. Dodała, że propozycje władz Wielkiej Brytanii są wnikliwie omawiane.

Szefowa polskiego rządu zastrzegła, że więcej będzie mogła powiedzieć po spotkaniu z premierem Davidem Cameronem, do którego ma dojść w piątek w naszym kraju. Już sam przyjazd polityka świadczy o silnej pozycji Polski - mówiła Beata Szydło.

W Wielkiej Brytanii ma się odbyć referendum, w którym obywatele wypowiedzą się, czy Zjednoczone Królestwo powinno opuścić Wspólnotę.

Wcześniej do prawnych ustępstw Unię Europejską próbuje nakłonić premier David Cameron. Najnowsze ustalenia opublikował i rozesłał do krajów członkowskich szef Rady Europejskiej Donald Tusk. Dla Polski najważniejsze są ograniczenia w wypłatach świadczeń socjalnych dla pracowników z unijnych krajów. Restrykcje nie obejmą tych Europejczyków, którzy już przebywają na Wyspach i tam pracujących. Ograniczenia mają dotyczyć tych nowo przybyłych do Wielkiej Brytanii. Londyn chciał wprowadzenia 4-letnich ograniczeń i na to jest wstępna zgoda.