Polska ambasada w Moskwie protestuje przeciwko użyciu przez rosyjskie media sformułowania "polski obóz koncentracyjny". Sprostowania w tej sprawie zostały już wysłane do redakcji agencji Ria Novosti, telewizji Russia Today i programu 5TV.

Kremlowska telewizja Russia Today w notatce dotyczącej wizyty rosyjskiego ministra kultury w obozie zagłady, w Sobiborze napisała, że Władimir Medinski złoży tam kwiaty, by "uczcić pamięć radzieckich jeńców wojennych, którzy zostali zamordowani w polskim obozie koncentracyjnym".

Podobne informacje zamieściły: agencja Ria Novosti i telewizja 5TV. Ambasada Polski w Moskwie wysłała już do rosyjskich redakcji oświadczenie, w którym wyraża "zdziwienie i zdecydowany protest".

"Uważamy, że pamięć o radzieckich ofiarach tego obozu wymaga od głównych mediów w Rosji, aby pamiętały, iż był to obóz zagłady stworzony przez niemieckich nazistów w okupowanej Polsce" - można przeczytać w krótkim sprostowaniu. Polscy dyplomaci domagają się, aby zostało ono jak najszybciej opublikowane.