Siedziba Trybunału Konstytucyjnego pozostanie w Warszawie - zapowiedział podczas debaty w Sejmie poseł Stanisław Piotrowicz. "Dyskusja na ten temat pokazała jaki jest wasz stosunek do Polaków" - mówił poseł PiS zwracając się do opozycji.

Zapewnił, nikt Trybunału przenosić nie zamierza. "To był test co myślicie o innych miastach" - dodał poseł PiS. "Mówiliście o tym, że przeniesienie Trybunału do innych miast w Polsce uchybiałoby godności tego urzędu. Okazuje się, że są miasta niegodne takich instytucji w mniemaniu posłów Platformy Obywatelskiej" - powiedział. Podkreślił, że w opinii PiS Polacy wszędzie są sobie równi, a wszystkie miasta zasługują na zrównoważony rozwój. "I my o to zabiegamy" - dodał Piotrowicz.

Do tej pory przedstawiciele PiS przyznawali, że nowelizacja zakłada również przeniesienie siedziby Trybunału poza Warszawę. To w założeniu miało odsunąć izbę od bieżącej walki politycznej. "Jest wiele pięknych miast na ścianie wschodniej (....) Przemyśl, Ełk, Suwałki, Lublin, Rzeszów. Myślę, że w tych miastach Trybunał Konstytucyjny może pełnić swoją rolę i swoją funkcję" - mówił w Sejmie poseł PiS Arkadiusz Mularczyk.