Sąd w Nowym Sączu uznał rodziców Madzi z Brzeznej za winnych zagłodzenia dziecka. Małżeństwo zostało skazane na pół roku pozbawienia wolności, nie trafiło jednak do więzienia, gdyż areszt tymczasowy zaliczono na poczet zasądzonej kary.
Reklama

Sąd orzekł, że przez dwa lata mają oni pracować na rzecz osób starszych i wpłacić razem 26 tysięcy złotych na poczet pokrzywdzonych. Małżeństwo ma też zakaz kontaktowania się ze znachorem Markiem H.

Bogdan Kijak, rzecznik Sądu Okręgowego w Nowym Sączu, poinformował, że małżeństwo, Joanna i Michał P. chce dobrowolnie poddać się karze. Odpowiedzieli przed sądem za znęcanie się nad dziewczynką ze szczególnym okrucieństwem oraz nieumyślne spowodowanie jej śmierci.

Półroczna dziewczynka zmarła w kwietniu ubiegłego roku. Jak wykazała sekcja zwłok dziecka, przyczyną śmierci było niedożywienie i wycieńczenie. Według prokuratorów, rodzice Magdy byli pod wpływem znachora Marka H., który im doradzał w sprawie opieki nad dzieckiem. Jego proces rozpoczął się pod koniec października. Mężczyzna usłyszał zarzut tak zwanego sprawstwa kierowniczego oraz świadczenia usług medycznych bez wymaganych uprawnień, za co grozi mu pięć lat więzienia. Marek H., nie przyznał się do postawionych zarzutów i odmówił składania wyjaśnień.