To nasz pierwszy krok do nowoczesnej Polski - mówił Ryszard Petru po ogłoszeniu wyników exit polls. Lider Nowoczesnej podkreślił, że jego partia pokazała, iż możliwa jest alternatywa między PO i PiS. W badaniu Ipsos dla Telewizji Polskiej Nowoczesna uzyskała 7,1 proc. głosów. Ryszard Petru zapowiedział, że w Sejmie będzie współpracował tylko z tymi, którzy są "odpowiedzialni za państwo, szanują innych i są zdolni do porozumienia".

"Będziemy zmieniać Polskę nie tylko na taką, którą się kocha, ale taką, w której chce się żyć" - mówił Ryszard Petru. "To dopiero początek, to jest dłuższy marsz" - mówił lider Nowoczesnej.

Wybory parlamentarne - według sondaży- wygrało Prawo i Sprawiedliwość. Uzyskało 39,12 procent poparcia. Tak wynika z badań exit polls, przeprowadzonych przez Ipsos dla Telewizji Polskiej. Gdyby wyniki sondażowe się potwierdziły, PiS mogłoby samodzielnie rządzić.

Platforma Obywatelska- zgodnie z sondażami- uzyskała 23,4 % głosów, Komitet Wyborczy Wyborców Kukiz'15 - 9,04 %, Nowoczesna Ryszarda Petru - 7,12%, KORWIN - 4,9 %, Zjednoczona Lewica - 6,6 %, Polskie Stronnictwo Ludowe - 5,2%, Partia Razem - 3,9%.

Oznacza to, że do Sejmu wejdzie pięć partii: PiS uzyska 242 mandaty, PO - 133, Kukiz'15 - 44, .Nowoczesna - 22, PSL - 18. To prognozowany podział mandatów.
Według Ipsos, frekwencja wyborcza wyniosła 51,6 procent.