„Robienie z tego sukcesu politycznego wydaje mi się niepotrzebne i mało poważne. Spotkanie w ONZ zawsze jest okazją do takich gestów, gdzie Polska jest traktowana jako kraj bardzo poważny, wobec którego stosuje się politykę miłych gestów” – mówi w Kontrwywiadzie RMF FM były prezydent Bronisław Komorowski pytany o Andrzeja Dudę z Obamą i Putinem przy jednym stole.

„Polska jest krajem poważnym i na ogół polscy prezydenci siadają przy głównym stole z gospodarzem” – dodaje. Zaznacza, że szef MSZ chwalił prezydenta Dudę za to, że „słucha MSZ i porusza się w ramach koncepcji Ministerstwa”. Bronisław Komorowski w Kontrwywiadzie RMF FM ujawnił również, że miał propozycję i pokusę startu w wyborach parlamentarnych, ale zaznacza, że „były prezydent nie powinien nurkować w świat walki międzypartyjnej.

To nie był szczęśliwy pomysł, ale pokusa zawsze była”. Pytany o start w wyborach prezydenckich za 5 lat odpowiada: „Nie ma powodu, żeby zamykać jakimiś deklaracjami jakiejkolwiek drogi ale też nie ma powodu, żeby wchodzić w spekulacje”. Na razie jednak podejmuje pracę zarobkową i będzie wykładowcą. „To jest powrót do moich wcześniejszych zaangażowań pozapolitycznych” – mówi były prezydent.

Więcej informacji na RMF24.PL